Cu ei ne mândrim

 

ELEVI PREMIAȚI LA OLIMPIADELE ȘCOLARE

 

ETAPA JUDEȚEANĂ:

Bodnar Ana – Premiul I – Cros

Buzan Silviu – Premiul III – Cupa „Padurea Verde” Ciclism 2017

Blaj Gina – Mentiune – Cultura si spiritualitate romaneasca

Covaci Cristian – Mentiune – Olimpiada Lectura ca abilitate de viata

Detari Rebeca – Mentiune – Olimpiada Lectura ca abilitate de viata

 

ETAPA NAȚIONALĂ:

Morar Francesca – Campioana nationala in 2016 – Gimnastica aerobica

Ţavoc Daniel – Premiul I – Campionatul National de Gimnastica Aerobica – individual, 2016

Ţavoc Daniel – Premiul I – Campionatul National de Gimnastica Aerobica – masculin perechi, 2016

Ţavoc Daniel – Premiul I – Campionatul Naţional de Gimnastică Aerobică – trio, 2016

Ţavoc Daniel – Premiul II – Campionatul National de Gimnastica Aerobica – individual, 2017

Ţavoc Daniel – Premiul I – Campionatul National de Gimnastica Aerobica – masculin perechi, 2017

Ţavoc Daniel – Premiul I – Campionatul National de Gimnastica Aerobica – trio, 2017

Iosub Roxana – Premiul III – Concursul National de Cadeti judo

Iosub Roxana – Premiul II-vicecampion national – Concursul National de judo, seniori

Iosub Roxana – Premiul II-vicecampion national – Concursul National de Cadeti judo

Iosub Roxana – Premiul I – Cupa Romaniei Sambo

Koromi Roland – Premiul I – Campion national kaiac-canoe

Koromi Roland – Premiul III – Concursul National de Maraton

Koromi Roland – Premiul II – Cupa Romaniei de juniori kaiac-canoe

Almaşi Alexandra – Premiul I (13000 m) – Kaiac-canoe – Campionatul Nat. de Primavara

Almaşi Alexandra – Premiul I (500 m) – Kaiac-canoe – Campionatul Nat. de Primavara

Petre Carmen – Premiul I (200 m) – Kaiac-canoe – Campionatul Nat. de Primavara

Petre Carmen – Premiul I (1000 m) – Kaiac-canoe – Campionatul Nat. de Vara

Petre Carmen – Premiul I (500 m) – Kaiac-canoe – Campionatul Nat. de Vara

Petre Carmen – Premiul I (14 km) – Campionatul Nat. de Maraton

Sabău Ioan – Premiul I (14 km) – Campionatul Nat. de Maraton

Zăncescu Roberta – Premiul III – Campionatul National de Juniori de Sambo Focsani 2016

Kinga Bleicziffer – Premiul I – Campionatul National de Sambo Cadeti, Ploiesti, 2016

Kinga Bleicziffer – Premiul I – Cupa Romaniei Sambo, Izvorani, 2016

Kinga Bleicziffer – Premiul III – Campionatul National Individual Seniori Judo, Cluj-Napoca, aprilie 2017

Creţa Marinel – Premiul III – Campionatul Elitelor Under 17

Botaş Bogdan – Premiul II – Campionatul National Copii, 2016

Nichita Alexandru – Premiul II – Campionatul National Scolar – lupte greco-romane, 2016

Nichita Alexandru – Premiul II-vicecampion – Campionatul National Botosani – lupte greco-romane

Buzan Silviu – Premiul I – Cupa „Marghitei” Ciclism 2017

Buzan Silviu – Premiul II – Campionatul National de Velodrom, Bucuresti 2016

Buzan Silviu – Premiul III – Campionatul National de Velodrom, proba 200m, Bucuresti 2016

Buzan Silviu – Premiul II – Campionatul National de Velodrom, proba Semifond, Bucuresti 2016

Buzan Silviu – Premiul III – Campionatul National de Velodrom, Urmarire individuala, Bucuresti 2016

Jidoi Florin – Premiul II – Vicecampion national la Velodrom

Jidoi Florin – Premiul II – Vicecampion national la Ciclocros

Jidoi Florin – Premiul III – Turul Clujului-ciclism

Jidoi Florin – Premiul III – Turul Zalaului-ciclism

 

ETAPA INTERNAȚIONALĂ:

Julean Alexandru – Premiul I – Lupte greco-romane (Campionatul International, Serbia, 2017)

Morar Francesca – Medalia de aur pe echipe – Gimnastica aerobica-Campionatul International gimnastica aerobica, Italia 2017